Biżuteria srebrna na komunię – Nasze Top 3 komplety dla dziewczynki i chłopca

Srebrna biżuteria od tysiącleci cieszy się niezwykłą popularnością, a na przestrzeni wieków pełniła różnorodne funkcje. Kruszec ten na początku był wykorzystywany jako rodzaj waluty, ale już około czterech tysięcy lat przed naszą erą zaczęto wytwarzać z niego naczynia i pierwsze ozdoby biżuteryjne. Komplety srebrnej biżuterii wraz z rozwojem technologii ich wytwarzania zaczęły przybierać różnorodne kształty i formy. Od wieków srebrne krzyżyki i medaliki są symbolem, które katolicy noszą na znak wyznawanej wiary. Biżuteria srebrna na komunię pełni jeszcze inną, równie ważną funkcję – ma za zadanie przypominać o przyjętym sakramencie i radości towarzyszącej temu dniu. Dziś chcemy ułatwić Ci wybór idealnego kompletu i tym samym podarowanie świetnie dopasowanej pamiątki na komunię. Poniżej przedstawimy Ci trzy komplety srebrnej biżuterii, na które składają się łańcuszek oraz zawieszka. Całość dopełni eleganckie etui z dedykacją. Miłej lektury!

Medalik z Matką Boską – biżuteria srebrna na komunię idealna dla dziewczynki

Srebrny medalik z Matką Boską na komunię
Medalik z pozłacaną ikoną Matki Boskiej

Odpowiednia pamiątka I Komunii Świętej musi być przedmiotem trwałym i o ponadczasowym pięknie. Nasz pierwszy wybór to idealne wyważenie i połączenie kontrastujących kruszców – srebra oraz złota. Medalik z Matką Boską, której ikona pokryta jest warstwą złota wysokiej próby 585 bezbłędnie podkreśli urodę małej dziewczynki. Do kompletu dołączymy srebrny łańcuszek typu żmijka. Jego gładki kształt nie odwraca uwagi od pięknych zdobień na medaliku. Srebrna biżuteria na komunię wymaga oczywiście odpowiedniego opakowania prezentowego.

biżuteria srebrna na komunię z grawerem
Srebrny komplet biżuterii w etui z grawerem

W tej roli idealnie sprawdzi się eleganckie pudełko prezentowe w białym kolorze. Jego odcień idealnie wpasuje się w charakter uroczystości. Laminowana tabliczka umieszczona w środku to miejsce, które posłuży nam do naniesienia dedykacji. Mnogość wzorów do personalizacji ułatwi Ci wybór tego właściwego. Jeśli masz własny pomysł na życzenia komunijne lub chcesz, by wnętrze prezentowało się skromnie i subtelnie – na tabliczce możemy umieścić wyłącznie podany przez Ciebie tekst. Srebrny medalik na komunię to symbol, który obdarowana dziewczynka będzie z dumą nosić każdego dnia.

Srebrny krzyżyk z łańcuszkiem na pamiątkę komunijną dla chłopca

Biżuteria srebrna na komunię dla chłopca krzyżyk i łańcuszek
Srebrny krzyżyk na komunię dla chłopca

Srebrne krzyżyki są najbardziej popularne wśród upominków dla chłopców. Ten prosty, niewielki ale jednocześnie niesamowicie wymowny symbol to idealna pamiątka I Komunii Świętej.

Komplet biżuterii srebrnej krzyżyk i łańcuszek
Srebrny łańcuszek z krzyżykiem dla chłopca

 

Lekko zaokrąglony kształt dodaje mu elegancji. Do kompletu dobraliśmy srebrny łańcuszek singapore, którego splot świetnie komplementuje kształt krzyżyka.

Komplet biżuterii srebrnej w etui z grawerem dedykacji
Komplet srebrny umieszczony wewnątrz pudełka prezentowego

W tym przypadku również proponujemy pudełko na biżuterię w białej eko-skórze. Dedykację utrwalimy na tabliczce za pomocą grawerowania laserowego. Srebrny krzyżyk z łańcuszkiem wręczony w tak niecodzienny sposób podkreśli rangę wydarzenia, jakim jest I Komunia Święta.

Srebrny medalik komunijny z Matką Boską i dedykacją

 

Srebrny medalik z matką boską na komunię
Medalik srebrny z Matką Boską z Dzieciątkiem

Nasze zestawienie Top 3 pamiątek komunijnych zamyka najbardziej uniwersalna propozycja, idealna zarówno na prezent dla dziewczynki jak i chłopca. Prostokątny medalik z wizerunkiem Matki Boskiej z Dzieciątkiem zachwyca misternymi zdobieniami i detalami.

Biżuteria srebrna na komunię medalik z Matką Boską i grawerem
Grawer wykonany na odwrocie medalika

Wyjątkowość upominku zagwarantuje grawer wykonany na jego odwrocie. Tak szlachetny kruszec, jakim jest srebro wymaga odpowiedniej techniki grawerowania. W przypadku srebrnych zawieszek, do naniesienia tekstu wykorzystujemy tylec diamentowy. Precyzyjny i trwały napis sprawi, że ta srebrna biżuteria na komunię będzie osobistą pamiątką.

Biżuteria srebrna na komunię medalik i łańcuszek w etui
Komplet biżuterii wewnątrz białego etui z grawerem na tabliczce

Tak przepiękny komplet biżuterii zasługuje na wręczenie w odpowiedniej formie. Tym razem również, bez odstępstw, zdecydowaliśmy się na klasyczne pudełko na biżuterię w białym kolorze. Grawer dedykacji sprawi, że biżuteria srebrna na komunię będzie zachwycać przez długi czas.

Mamy nadzieję, że dzisiejsze zestawienie ukazujące nasze Top 3 srebrne komplety biżuterii pomoże Ci rozwiać wątpliwości i wybrać idealny prezent na I Komunię Świętą. Niesamowite połączenie ponadczasowego piękna srebra oraz ponadczasowej trwałości wykonanego przez nas graweru to gwarancja sukcesu. Spersonalizowana biżuteria srebrna na komunię to świetny wybór dla małej dziewczynki i chłopca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *